MASANIZI DÜZENLİ TUTMANIN 7 PRATİK YOLU

2 gün önce
MASANIZI DÜZENLİ TUTMANIN 7 PRATİK YOLU ...

Siz de işyerindeki verimliliğinizi arttırmak istiyorsanız işe kullanışlı bir masayla başlayabilirsiniz. Aradığınız notları kaybetmek nasıl da sinir bozucu bir düşünün. Hepimizin başına gelen bu durumdan kurtulmak için yapmanız gereken 7 şeyi aşağıya detaylarıyla yazdım. Düzen düzen düzen hanımlar...

1)SIFIRDAN BAŞLAMAK

Eğer masanızı düzenlemek istiyorsanız öncelikle üstündeki bütün her şeyi kaldırın. Temiz bir çalışma alanı çok önemlidir böylece çalışma masanızı ve masanın etrafını bir güzel temizlemiş olursunuz.

2)KULLANILMAYAN MALZEMELERİ AYIRIN

Masanızın üstünde kullanmadığınız kalemlik, bloknot vs gibi kırtasiye malzemelerini ayırıp bir dolaba kaldırın. Her gün zorunlu olarak kullandığınız nesneler dışında ki bütün nesneleri masanızdan kaldırın. Bu masanızın kargaşasını azaltan en önemli adımlardan biri olacaktır.

3)SIK KULLANILANLAR

Her gün sıklıkla kullandığınız öğeleri işlevselliği arttırmak amacıyla göz önüne koyun. Bir adet kurşun kalem ve bloknotu telefonunuzun hemen yanında tutmanız işinize yarayacaktır. Böylece not almanızı gerektiğinde bütün masayı talan etmenize gerek kalmaz.

4)DEPOLAMA

Masanızın koca bir yığın haline gelmesini istemiyorsanız, eski notlarınızı, faturalarınızı ya da önemli evraklarınızı tek tek dosyalayıp kaldırın. Kutular veya çekmeceler kullanın. Her şeyin yeri belli olsun. Aradığınızı bulabilmek için bu şart hanımlar...

5)UFAK NOTLARDAN KURTULUN

Daha önce de belirttiğim gibi masanızın düzenli olmasını istiyorsanız yığınlardan kurtulun. Masanızın her yerinde bulunan onlarca kağıt yakında koca bir kağıt yığını haline alırsa hiç şaşırmayın. Bu notları bir ajandaya ya da bilgisayarınıza kaydederseniz masanız da siz de rahat edersiniz.

6)KABLOLAR

Masanızdaki kargaşanın en büyük sebeplerinden biri de her yerden çıkan ve oradan oraya uzanan kablolardır. Kabloları masanızın dışına taşıyın ve ufak lastiklerle toparlayın. Görsel karmaşayı büyük oranda azalttığınızı ve masanızın sadeleştirdiğinizi fark edeceksiniz.

7)RUTİN DÜZEN

Her akşam ofisten çıkarken masanızı düzenleyin. O güne ait işi biten evrakları dosyalarına ya da çekmecelerine kaldırın. Bu sizin yükünüzü büyük oranda azaltacaktır.

Şimdi de sizin ipuçlarınızı alalım hanımlar J Özellikle başak burcu titiz hanımlardan mutlaka öneri bekliyorum ;)

10 komik ama pratik banyo aleti ...

Galeriler

10 pratik güzellik önerisi ...

Galeriler

10 pratik yemek tarifi ...

Galeriler

3 Pratik topuz modeli nasıl yapılır? ...

Galeriler

30 pratik dekorasyon önerisi ...

Galeriler

“Seni seviyorum” demenin 20 değişik yolu ...

Galeriler

100 kalori yakmanın 10 basit yolu ...

Galeriler

5 Kilo vermenin 11 pratik yolu ...

Galeriler

Erkeği kendine bağlamanın 15 yolu ...

Galeriler

Mutlu ilişkinin 5 yolu ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook